Ana Sayfa  /  GÜNDEM  /  Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mansur: "Konu İşgal Rejimi Olunca BM Felç Oluyor"
  • Facebook da Paylaş
Filistin'in BM Daimi Temsilcisi Mansur: "Konu İşgal Rejimi Olunca BM Felç Oluyor"
  • 19-10-2017
  • 0 yorum
  • 4675 okunma
Filistin’in Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Riyad Mansur, BM’nin Filistin meselesinin çözümüne destek vermesini isteyerek, İsrail söz konusu olduğu zaman BM’nin felç geçirdiğini söyledi.

Filistin'in  Birleşmiş Milletler ( BM) Daimi Temsilcisi  Riyad Mansur,  BM'nin  Filistin meselesinin çözümüne destek vermesini isteyerek,  İsrail söz konusu olduğu zaman  BM'nin felç geçirdiğini söyledi.

BM'nin " Filistin" konulu oturumunda konuşan  Filistin'in  BM Daimi Temsilcisi  Riyad Mansur,  BM'nin kararları gereği  İsrail'in 1967 sınırlarına geri çekilmesi durumunda  Filistin'in iki devletli çözümü hala desteklediğini söyledi. Mansur, "Filistinliler olarak halkımızı, toprağımızı ve siyasi sistemimizi birleştirdik. Bölgesel ve milletlerarası seviyede sözlerimize sadık kaldık. Milletlerarası hukuk gereği, insan hakları kanunları dahil bu alandaki kanunların gereğini yerine getiriyoruz. Peki,  İsrail ne olacak?  İsrail söz konusu olunca  Birleşmiş Milletleradeta felç geçiriyor.  Birleşmiş Milletler'e ne zaman harekete geçeceksiniz diye soruyoruz" dedi.

İsrail'in  Filistin topraklarını işgale son vermesi gerektiğini vurgulayan Mansur, şunları söyledi: 

İsrail halkımıza zulmetken vazgeçsin.  Filistin halkının hak ve hukukuna saygı göstersin. İnsanlarımızın onur ve şerefiyle yaşamasına imkan versin ve bunun için başkenti  Kudüs olacak  Filistin devletini kurmasına yol açsın."

Mansur, "Biz Filistinli mültecilere adil bir çözüm bulunması için hala barışçıl, siyasi ve hukuki yol ve araçlarda ısrar ediyoruz" diye konuştu. - GAZZE

Etiketler : filistin - bm - mansur -
YORUMLAR
Henüz Yorum Yok !
Diğer Haberler
MAKALELER YAZARLAR
GAZETE İLK SAYFALAR
HAVA DURUMU


RIZE

KÜNYE   I  REKLAM   I  İLETİŞİM   I  SİTENE EKLE   

Yasal uyarı : Sitemizdeki tüm yazı, fotoğraf ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılması kesinlikle yasaktır. © 2015

UA-64.669.133-1